interview-kindrgarten-acoustic-treatment-botevgrad-kokiche-blog-article-DECIBEL

Mi a hatása a rossz akusztikának a gyerekekre

Az év 2022, és a hely botevgrad, bulgária.
A "kokiche" óvodát 151 gyermek járja, 6 csoportba osztva (az óvodától az óvodáig), egyenként átlagosan 25 gyerekkel.

Az épület újonnan épült karosszériája készen áll két további csoportot fogadni két új helyiségben. Bár szép és tágas, van egy jelentős hátránya-rendkívül rossz akusztika egy nehezen kezelhető visszhang és a magas szintű háttérzaj.

Ez az óvoda az egyik kevés oktatási intézmény, nem csak a városban, hanem az egész országban, amely felismeri a problémás akusztika fontosságát az oktatási folyamatban, és lépést tesz a környezet javítása felé-nemcsak a gyerekek, hanem az ott dolgozó csapat számára is.

Milena marinova volt az igazgatója a "Kokiche" óvoda-botevgrad 18 évig. Több mint 20 éves oktatói tapasztalattal 2005-ben az óvoda élén áll. Ebben az évben még egy oka van arra, hogy büszke legyen, mert sikerült a kedvenc munkahelyét megváltoztatnia, és mindenkinek, aki meglátogatja, ünnepélyévé tanul.

Ha a bútorok nem segítenek-az akusztika jön a mentésre.

Itt van, amit még mrs. marinova megosztott kizárólag számunkra.

Mi volt a probléma, amit szembesített, és miért választotta decibel?

Milena marinova : 2022-ben a "kokiche" óvodához új épület került két csoport számára alkalmas helyiséggel. Az új helyiségek szép és tágasak, de problémával szembesültünk-sajátos rossz akusztikájuk volt, amit a bútorok nem érintettek-asztalok, szekrények, játszóterek, szőnyegek, étkezőasztalok, stb.

A főszobák-a csoportok tanulmánytermeinek mikroklímájának mérésekor a zajszint a normál decibeleken belül volt, de a megnövekedett háttérzaj zavarta a gyerekek koncentrációját és figyelmét.

interview-kindrgarten-acoustic-treatment-botevgrad-kokiche-blog-article-DECIBEL

Ez az a hely, hogy különösen köszönetet adjunk két szülőnek-mario mitev úrnak, akikkel megosztottam a problémát, és ki irányított a decibelre-nem tudtam, hogy a cég termelési területe a mi városunkban-botevgrad, és kalin krasimirov, a decibel alkalmazottja, Aki a projekt megvalósításának minden szakaszában segített bennünket.

[Kattintson ide, ha többet szeretne megtudni a projektről]


Mi más az óvodában?

Milena marinova : A "kokiche" csapata arra törekszik, hogy minden gyermeknek érzelmi, pszicho-szociális és fizikai kényelmet biztosítson, hogy minden gyermek az egyéni igényeinek, képességeinek és ütemének megfelelően fejleszthesse a potenciálját.

Arra törekszünk, hogy egy modern oktatási környezetet hozzanak létre, amely nemcsak megfelel a szabályozási követelményeknek, hanem vonzó a gyermekek számára is.


Tudjon meg többet az akusztikus projekt megvalósításáról.

Milena marinova : Miután kapcsolatba léptem a decibel képviselőjével, minden nagyon könnyű és gyors lett. Helyszíni konzultációt végeztünk az akusztikai megoldások szakemberei által végzett méréssel és elemzéssel, majd viliana duncheva-értékesítési szakember-egyéni ajánlatot készített az óvoda számára. A paneleket időben gyártották és szállították le.

A telepítést gyorsan és egyszerűen végeztük az óvoda alkalmazottaival és a decibel szakembereinek szakértői irányításával.

A cél az volt, hogy az új csoportok két fő terme eléggé hangulatos és kényelmes legyen, hiszen a gyerekek idejük nagy részét ott töltik. Örülök az elért eredménynek, mert látom a pozitív hatást a gyerekekre és a személyzetre, a helyiségek világos és tágas maradtak, de most is hangulatos és teljesen más hangú.


Milyen akusztikus termékeket választott és miért?

Milena marinova : A decibelrel folytatott előzetes helyszíni konzultáció során miroslav todorov úr ismertette meg az óvodánk számára megfelelő lehetőségeket és az anyagok árát. Teljes mértékben bíztam a tanácsokat, mivel a pénzügyi oldalt az optimális lehetőségekkel kellett kiegyensúlyoznom-és megtaláltuk.

Telepítettünk 112 Echo fal-szövet akusztikus panelek A mennyezeten a szobában, mivel sok ablak volt a falakon. A paneleket nem gyúlékony műszaki poliuretán maggal és b1-es tűzállósági osztállyal tervezték. Hatalmas mértékben hozzájárultak az akusztikus kényelem eléréséhez mind a gyerekek, mind az alkalmazottak számára, akik most érezhetik a hangulatos és kellemes környezetet.


Hány területét az óvoda akusztikusan kezelték, és azt tervezi, hogy másokat kezelni?

Milena marinova : Jelenleg egy csarnok. A második tanteremben, valamint az óvoda tornatermében akusztikus paneleket tervezünk telepíteni.


Volt bármilyen előzetes ismerete az akusztika, annak fontosságát, és hogy a hang befolyásolja minket?

Milena marinova : Mint pedagógus ismeri a hang gyermekekre gyakorolt hatását, de bevallom, hogy sokat tanultam az akusztikáról a decibel csapattól.


Mi volt a gyerekek reakciója? Érezték-e a különbséget?

Milena marinova : A gyerekeket lenyűgözték a panelek-először vizuálisan vették észre őket, mert rendkívül figyelmesek és minden változás benyomást tesz rájuk.

interview-kindrgarten-acoustic-treatment-botevgrad-kokiche-blog-article-DECIBEL

Már 18 éve dolgozik ebben az óvodában, de emlékszel az első munkanapodra?

Milena marinova : Persze. Hogyan lehet elfelejteni? Volt az egyedülálló lehetőség, hogy az óvoda vezetője az alapítástól. Itt voltam az egész folyamaton keresztül, és mindent megtapasztaltam az első kézből-az épület építése, a felszerelés, a gyermekek fogadása, a munkavállalók kiválasztása... Egyáltalán nem volt könnyű.

interview-kindrgarten-acoustic-treatment-botevgrad-kokiche-blog-article-DECIBEL

Mi az, ami motiválja, üzemanyagokat és tartja önt a szakmában-és kifejezetten ezen a munkahelyen?

Milena marinova : Határozottan A gyerekek. Nincs más, ami számomra fontosabb. Gondoskodni a gyermekről, részt venni a fejlődésben és a növekedésben, támogatni őket a rossz időkben, ösztönözni őket a jó időkben, elfogadni őket, mint ők, és szeretni őket feltétel nélkül. Ez az egyetlen dolog, ami számít, és kitölti mindenkit a csapatban energiával és motivációval minden nap, döntés vagy akadály.

interview-kindrgarten-acoustic-treatment-botevgrad-kokiche-blog-article-DECIBEL

Két másik dolog tartja a szakma-a támogatás a csodálatos csapat és a csodálatos szülők.


Mit tanácsolna más óvodáknak és minden oktatási intézménynek-mi a lényege, hogy lépést tegyen az akusztikus kezelés felé?

Milena marinova : Azt tanácsolnám Elsőbbségük mindig a fizikai és pszichológiai kényelem megteremtése, mind a gyermekek, mind az összes személyzet számára.

interview-kindrgarten-acoustic-treatment-botevgrad-kokiche-blog-article-DECIBEL

Az akusztika egy szobában nagy kellemetlenséget okozhat-a zavart kommunikációtól és a koncentrációtól a fizikai kellemetlenségekig-például fejfájástól.

A helyiségek akusztikai környezetének javítása különböző megközelítésekkel végezhető. Úgy döntöttünk, hogy helyezze akusztikus textil mennyezeti panelek, amelyek képesek voltak megbirkózni a hang felszívódását (különösen a frekvencia leginkább hasonlít az emberi hang).

Az óvodában az eredmények magukért beszélnek: gyermekeink nyugodtak és boldogok! A teljes decibel csapatnak egy szívvel köszönet.

Vissza a blogba
1 / 3